Turniej piłki nożnej halowej - relacja.

• autor: sitek90, 2015-12-28 18:45

"Poświąteczne zmagania halowców"

W minioną niedzielę, tj. 27 grudnia 2015 roku, na hali sportowej we Wrockach odbył się II Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar LKS Zryw Wrocki. W zawodach wzięło udział siedem drużyn, których nazwy pochodziły do  imion/pseudonimów kapitanów. Były to: Waluś Team, Krystian Team, Strażak Team, Mariusz Team, Ziółek Team, Czaja Team i Michał Team. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 10 minut. Wśród 21 rozegranych spotkań były zarówno takie, które kończyły się wysokim zwycięstwem jednej z drużyn, jak i te, w których nie wyłoniono zwycięzcy. Patrząc na rezultaty poszczególnych meczów można powiedzieć, że dosłownie każdy mógł wygrać z każdym i nikt przed rozegraniem spotkania nie mógł sobie dopisać kompletu punktów. Zawody, tak jak przed rokiem, prowadził trener Zrywu Adam Pawlikowski. Zważywszy na stosunek liczby kar indywidualnych i fauli do liczby spotkań, nie był on zbyt często zmuszany do temperowania zachowań graczy, co pozytywnie świadczy o graczach poszczególnych ekip.

W wyniku losowania przed zawodami drużyny otrzymały następujące numery, które decydowały o kolejności rozgrywanych spotkań:

1 – Michał Team (Łobdowo, drużyna Michała Pacerowskiego),

2 – Mariusz Team (drużyna Mariusza Pokrywki),

3 – Krystian Team (drużyna Krystiana Jasińskiego),

4 – Czaja Team (drużyna Piotra Czajkowskiego),

5 – Waluś Team (drużyna Bartosza Walczaka),

6 – Ziółek Team (drużyna Mateusza Ziółkowskiego),

7 – Strażak Team (drużyna Marcina Wilmowicza).

Zawody obfitowały w bramki, jak i parady bramkarzy, o czym świadczą rezultaty poszczególnych meczów:

Numer

Mecz

Wynik

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

1

Poszczególne spotkania układały się bardzo różnie. Kilkukrotnie bramki decydujące o remisie bądź zwycięstwie padały w ostatniej minucie spotkania. O wyrównanym poziomie zawodów może świadczyć fakt, że różnica punktowa w końcowej klasyfikacji między pierwszym i czwartym zespołem wyniosła tylko cztery punkty.

Po uwzględnieniu rezultatów z 21 rozegranych spotkań końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Lp.

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

14

15:2

13

14:6

11

18:5

10

9:8

6:11

5:19

3:19

Zawody wygrała ekipa Krystiana Jasińskiego, która wyprzedziła zespoły Mateusza Ziółkowskiego i Mariusza Pokrywki.

Turniej zwieńczyło rozdanie nagród. Przyznano dwa wyróżnienia indywidualne: najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika Turnieju (MVP). Najlepszym bramkarzem został Mirosław Bartoszewski (Ziółek Team). Najbardziej wartościowym graczem zawodów uznano Jakuba Gajtkowskiego (Krystian Team). Obaj zawodnicy otrzymali z rąk prezesa Zrywu Tomasza Błędowskiego okolicznościowe nagrody.

Jeśli chodzi o klasyfikację drużynową, to ekipy z miejsc 4.-7. otrzymały dyplomy, a pierwsza trójka zawodów puchary.

Składy poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco (w nawiasie oznaczenie kapitana drużyny i bramkarza oraz liczba bramek zdobytych przez zawodnika):

Waluś Team (3 zdobyte bramki, w tym 2 samobójcze) – Bartosz Walczak (Kpt., Br.), Filip Jagielski, Paweł Bartoszyński (1), Przemysław Stachulak, Kamil Kurowski.

Krystian Team (15 zdobytych bramek, w tym 1 samobójcza) – Jakub Spoczyński (1), Krystian Jasiński (Kpt., 3), Oskar Jabłoński (4), Jakub Gajtkowski (3), Marcin Nelke (Br.), Krystian Janowski (3).

Ziółek Team (14 zdobytych bramek) – Mirosław Bartoszewski (Br.), Karol Filiński (3), Dawid Muchewicz (3), Dariusz Muchewicz (1), Damian Bogdański (5), Mateusz Ziółkowski (Kpt., 2).

Czaja Team (9 zdobytych bramek) – Kacper Mazerski (6), Patryk Lewandowski (1), Piotr Czajkowski (Kpt.), Grzegorz Ludwik (Br.), Marcin Dyrda, Bartosz Gałkowski (1), Dawid Wieczyński (1).

Michał Team (5 zdobytych bramek) – Łukasz Weiher (3), Mateusz Gajewski (1), Tomasz Weiher, Szymon Heberlejn (1), Jarosław Wiciński, Artur Wiśniewski (Br.), Michał Pacerowski (Kpt.).

Strażak Team (6 zdobytych bramek) – Bartłomiej Błędowski (1), Marcin Wilmowicz (Kpt., 2), Maciej Cisło, Jakub Szulc (2), Damian Przyjemski (1), Kamil Przyjemski (Br.), Piotr Trzebiatowski, Michał Pawlikowski, Paweł Wróblewski, Maciej Gągoł.

Mariusz Team (18 zdobytych bramek) – Mariusz Pokrywka (Kpt.), Damian Sempołowicz (3), Damian Barczewski (3), Marcin Gołąb (8), Damian Kostyra, Łukasz Tylicki (4), Marcin Sitkowski (Br.).

Zarząd klubu LKS Zryw Wrocki serdecznie dziękuje wszystkim zespołom za sportową rywalizacją w duchu fair-play. Dziękujemy również wszystkim kibicom za przybycie na niedzielne zawody i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych organizowanych przez klub.