Osoba odpowiedzialna za prowadzenie strony:

Aktualności

Podsumowanie XIII kolejki B-klasy.

• autor: sitek90, 2016-04-26 17:24

„Zmiana na fotelu lidera”

Za nami XIII kolejka rozgrywek toruńskiej B-klasy w grupie II. Wszystkie rezultaty mają ze sobą jeden czynnik wspólny – liczba bramek w danym spotkaniu jest trójką lub jej wielokrotnością. Jest to tylko statystyczny szczegół, ale liczba 3 nie dotyczy tylko liczby goli, ale również lokat poszczególnych drużyn w tabeli. Wszak to właśnie po tej serii gier Legia Osiek spadła z fotela lidera rozgrywek na trzecią pozycję.

Wróćmy jednak do boiskowych wydarzeń weekendu. LZS Bobrowo na własnym boisku pokonał 2:1 Zryw Książki. Goście jeszcze kwadrans przed końcem meczu prowadzili, jednak nieustępliwość gospodarzy i proste błędy w defensywie sprawiły, że trzy punkty przypadły LZS-owi. Do niespodzianki doszło na boisku w Osieku, gdzie Legia uległa 1:2 Unifreeze Górzno. Przyjezdni objęli prowadzenie po dziesięciu minutach gry, ale gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli, ponieważ już dwie minuty padła wyrównująca bramka. Wynik remisowy widniał na tablicy niemal do przerwy, kiedy to goście po raz drugi skierowali futbolówkę do siatki gospodarzy. Po przerwie rezultat nie uległ już zmianie i trzy punkty trafiły na konto Unifreeze. W ostatnim sobotnim meczu Węgrowianka pokonała na własnym boisku 2:1 Saturna Ostrowite. Kolejkę kończyło spotkanie we Wrockach, gdzie Zryw bez problemów pokonał 5:1 zdziesiątkowany Relaks Górzno. W XIII kolejce bogatsi stali się również piłkarze Naprzodu II, którzy otrzymali walkowerem trzy punkty za mecz z Drwęcą II.

W tabeli ciągle jest wiele niewiadomych. Prowadzi Wegrowianka (29) przed LZS Bobrowo (28) i Legią Osiek (27). Czwarty jest Naprzód II (20). Na miejscach 5.-8. panuje duży ścisk. Piąty po XIII kolejce jest Relaks (16), szósty Unifreeze (16), siódmy Zryw Książki (16), a ósmy Saturn (15). Tabelę zamyka Zryw Wrocki (7) oraz Drwęca II, która wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Kolejne spotkania powinny być bardzo ciekawe, ponieważ wyniki wcześniejszych spotkań sprawiły, że walka o awans może trwać do ostatniej serii gier. W następny weekend może dojść do kolejnych przetasowań w czubie tabeli. LZS Bobrowo otrzyma bez gry trzy punkty za mecz z Drwęcą II, a Legia i Węgrowianka będą musiały powalczyć o kolejne oczka na boiskach rywali. Legia zagra w Ostrowitem z Saturnem, a Węgrowianka w Górznie z Relaksem. Emocji nie zabraknie.