Podsumowanie Memoriału w Łobdowie.

• autor: sitek90, 2016-07-09 20:41

„Podium osiągnięte”

W minioną niedzielę, tj. 3 lipca 2016 roku, gracze Zrywu wzięli udział w XXIX Memoriale piłkarskim im. Stanisława Jankowskiego. Zawody odbyły się na boisku w Łobdowie. Drużyna z Wrocek uplasowała się na 3 miejscu w stawce 6 drużyn.

W tegorocznym Memoriale wzięło udział 6 drużyn: Wielkie Pułkowo, Niedźwiedź, Łobdowo, Wrocki, Brudzawy i Reflex PL Wąbrzeźno. Drużyna z Wrocek zmagania rozpoczęła od zwycięstwa 1:0 z Wielkim Pułkowem. Strzelcem gola dającego komplet punktów został Damian Przyjemski. Drugie starcie nie było już tak szczęśliwe dla zawodników Zrywu. Ulegli oni 1:2 drużynie Reflexu. Prowadzenie strzałem z dystansu zapewnił Trzebiatowski, jednakże Wrocczanie nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu i stracili dwa gole, skutkujące utratą punktów. Co gorsza w tym spotkaniu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Patryk Lewandowski. Kolejny mecz Wrocczanie również rozpoczęli źle, bo od straty gola, ale tym razem udało się odwrócić niekorzystny rezultat. Gole Czajkowskiego i Kamila Przyjemskiego zapewniły drużynie z Wrocek drugi komplet punktów w niedzielnych zawodach. O czwartym starciu Wrocczanie chcieliby jak najszybciej zapomnieć, ponieważ ulegli 0:3 drużynie z Niedźwiedzia, opartej w dużej mierze na piłkarzach Unii Wabrzeźno. Gdyby nie ofiarne interwencje Mateusza Przyjemskiego wynik mógłby być znacznie wyższy. W ostatnim meczu Memoriału Wrocczanie spotkali się z gospodarzami imprezy, czyli drużyną z Łobdowa. Miejscowi mieli trzy okazje do zdobycia gola, ale za każdym razem bardzo pewnie interweniował Mateusz Przyjemski, dzięki czemu utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Trzy minuty przed końcem meczu Wrocczanie przeprowadzili kontrę, po której zdobyli zwycięskiego gola. Damian Przyjemski wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą gospodarzy i wyłożył futbolówkę do Czajkowskiego, który silnym uderzeniem z kilku metrów pokonał swojego klubowego kolegę Sitkowskiego, strzegącego w niedzielnym turnieju bramki Łobdowa, swojej macierzystej miejscowości. Trzy zwycięstwa i dwie porażki pozwoliły graczom z Wrocek na zajęcie trzeciej lokaty w turnieju.

Mateusz Przyjemski – Piotr Czajkowski, Damian Przyjemski, Piotr Trzebiatowski, Patryk Lewandowski, Jakub Spoczyński, Maciej Dunajski, Maciej Gągoł, Jakub Gajtkowski, Kamil Przyjemski, Mateusz Suwała, Krystian Jasiński

Wyniki poszczególnych spotkań:

Wrocki – Wielkie Pułkowo