Turniej piłki nożnej halowej we Wrockach - relacja.

• autor: sitek90, 2016-12-27 15:38

„Święta z piłką”

W miniony poniedziałek, tj. 26 grudnia 2016 roku, na hali sportowej we Wrockach odbył się III Turniej piłki nożnej halowej o puchar LKS Zryw Wrocki. W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Po czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna Bartłomieja Babiżewskiego (Małki).

Turniej składał się z dwóch części: fazy grupowej i fazy pucharowej. W wyniku losowania składy grup wyglądały następująco:

Waluś Team (kapitan Bartosz Walczak)

Mariusz Team (kapitan Mariusz Pokrywka)

Czaja Team (kapitan Piotr Czajkowski)

Mrozik Team (kapitan Mateusz Mrozik)

Ziółek Team (kapitan Mateusz Ziółkowski)

Babich Team (Małki, kapitan Bartłomiej Babiżewski)

Jasiński Team (kapitan Jarosław Jasiński)

Kopaczewski Team (kapitan Jakub Kopaczewski)

Faza grupowa była ciekawa i stała na wyższym poziomie niż w zeszłym roku. Kilka spotkań kończyło się jednobramkowym zwycięstwem którejś z drużyn i tylko w jednym z dwunastu meczów grupowych padł bardzo jednostronny wynik (5:0). Grupę A zdominowała drużyna Mariusza Pokrywki, która jako pierwsza ze wszystkich drużyn zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Walkę o drugą lokatę premiowaną awansem wygrała ekipa Piotra Czajkowskiego. W grupie B sytuacja przedstawiała się podobnie. Pierwsze miejsce w grupie zdobyła drużyna Bartłomieja Babiżewskiego (Małki). Drugie miejsce przypadło zespołowi Mateusza Ziółkowskiego.

Wyniki meczów grupowych:

3:10

4

3:6

Faza pucharowa dostarczyła wiele emocji i była odzwierciedleniem poziomu rozgrywek grupowych. W pierwszym półfinale ekipa Mariusza Pokrywki okazała się o jedną bramkę lepsza od zespołu Mateusza Ziółkowskiego. Drugi półfinał również był niezwykle wyrównany i zakończył się zwycięstwem drużyny Bartłomieja Babiżewskiego (Małki) nad ekipą Piotra Czajkowskiego w stosunku 2:1. Mecz o 3 miejsce w odróżnieniu od spotkań półfinałowych był bardziej otwarty i obfitował w liczne sytuacje bramkowe. W ostatecznym rozrachunku lepsza okazała się drużyna Mateusza Ziółkowskiego, która pokonała ekipę Piotra Czajkowskiego 3:1. Finał nieco zawiódł oczekiwania kibiców dość licznie zgromadzonych na hali we Wrockach, ponieważ toczył się w zdecydowanie niższym tempie niż wcześniejsze mecze. Jako pierwsi impas przerwał zespół Bartłomieja Babiżewskiego (Małki), który w krótkim odstępie czasu zdobył dwa gole. Drużyna Mariusza Pokrywki odpowiedziała jednym golem, jednak ostatnie słowo ponownie należało do ekipy Babiżewskiego (Małki), która zdobyła trzecie trafienie i zapewniła sobie triumf w zawodach.

Wyniki meczów fazy pucharowej:

Półfinały

Mecz o 3 miejsce

Finał

Z13

Z14

3

Turniej zakończyło rozdanie nagród. Najpierw wręczono nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Wojciech Jaworski (Babich Team/Małki), a najlepszym zawodnikiem zawodów Damian Ostrowski (Babich Team/Małki). Obaj odebrali pamiątkowe upominki z rąk prezesa Zrywu Tomasza Błędowskiego oraz organizatora zawodów Marcina Sitkowskiego.

W drugiej części dekoracji rozdano nagrody drużynowe. Ekipy z miejsc 4.-8. otrzymały pamiątkowe dyplomy, a drużyny z miejsc 1.-3. puchary.

Turniej przebiegał w atmosferze fair-play, a zawodnicy podchodzili do rywalizacji z odpowiednim szacunkiem dla przeciwnika. Można powiedzieć, że marzeniem każdego organizatora zawodów sportowych jest, aby turniej przebiegał w tak miłych i sympatycznych warunkach.

Składy drużyn w kolejności zajmowanych miejsc (oznaczenia w nawiasie: Kpt. – kapitan, Br – bramkarz, liczba strzelonych bramek):

Babich Team (Małki, kapitan Bartłomiej Babiżewski, 13):
Bartłomiej Babiżewski (Kpt.), Damian Ostrowski (8), Wojciech Jaworski (Br, 1), Krystian Bieżuński (1), Patryk Toczyski, Jakub Szulc (2), Piotr Trzebiatowski, Bartek Orłowski (1)

Mariusz Team (kapitan Mariusz Pokrywka, 8):
Marcin Sitkowski (Br, 1), Mariusz Pokrywka (Kpt.), Piotr Lisiński (2), Damian Przyjemski (2), Oskar Jabłoński (1), Łukasz Tylicki (1), Marcin Wilmowicz (1)

Ziółek Team (kapitan Mateusz Ziółkowski, 9):
Mateusz Ziółkowski (Kpt., 3), Piotr Ziółkowski, Mirosław Bartoszewski (Br), Adrian Pieniążkowski, Krystian Janowski (1), Maciej Kozaczek (1), Patryk Konrad, Jakub Modrakowski (4), Marcin Nelke

Czaja Team (kapitan Piotr Czajkowski, 6):
Piotr Czajkowski (Kpt., 1), Bartosz Kłosowski (1), Jakub Spoczyński, Maciej Tęgowski (2), Wojciech Błażejewski, Marcin Błażejewski (2), Tomasz Mielnik (Br)

Waluś Team (kapitan Bartosz Walczak, 1):
Bartosz Walczak (Br, Kpt.), Filip Jagielski, Mateusz Glasa (1), Patryk Sutkowski, Paweł Bartoszyński

Kopaczewski Team (kapitan Jakub Kopaczewski, 3):